• Главная
  • Куди звертатися павлоградкам, яких б’ють чоловіки
19:43, 17 февраля 2017 г.

Куди звертатися павлоградкам, яких б’ють чоловіки

Кожного року в Україні  понад 150 тисяч жінок звертаються до правоохоронних органів через насильство в сім’ї. Психолог та жінка, яка змогла здолати насилля в сім’ї поділились порадами як діяти в таких ситуаціях.

Про це повідомили в  прес-службі Дніпропетровської облдержадміністрації.

«150 тисяч українок щороку звертаються до правоохоронних органів через насильство в сім’ї. Це офіційна статистика. Насправді, цифра набагато більша! Лише кожна четверта жертва приходить по допомогу, решта терпить. Проте мовчати – не вихід! Стали жертвою жорстокості – звертайтеся на спеціалізовані «гарячі лінії». Це збереже ваше здоров’я та допоможе уникнути змарнованих років життя», - закликає радник голови Дніпропетровської ОДА Ірина Грицай.

Грицай

Грицай

Оксана – яскравий приклад жінки, яка змогла подолати домашнє насильство . Вона прожила у шлюбі 23 роки, народила трьох дітей. Алене судилося їм відчути сімейної ідилії. Вперше чоловік підняв руку на жінку через три роки подружнього життя. Будь-яка думка, висловлена всупереч йому, викликала агресію: спочатку в Оксану летіли посуд та речі, потім діставалося їй самій. Страждали й діти. До рішучих дій жінку спонукали молодші сини, яким було 8 і 10 років.

Оксана

Оксана

«Вони не пустили мене додому. Сказали: «Мамо, йдемо». Ми пішли від чоловіка, ночували у сусідів. Про це дізналися в школі та соцслужбі, направили нас до психолога. До цього мені було соромно комусь сказати, я сподівалася на краще, - ділиться Оксана. – З психологом працюємо рік. Я навчилась говорити про свою проблему. Відкритішими стали й мої діти. Дарма я не зверталася по допомогу раніше».

Перше, що радять психологи жінкам, які потерпають від жорстокості в родині - не замовчувати проблему та звертатися по допомогу.

«Насилля може бути не лише фізичним, а й психологічним. Коли агресор принижує, доводить до морального виснаження. Іноді жінки терплять і 20, і 25 років. Соромляться, не хочуть руйнувати сім’ю, думають, що будуть жити з чоловіком заради дитини, що він стане іншим. Проте ця проблема може тягтися роками і нічого не зміниться», - наголошує психолог Маргарита Зімборовська.

Психолог

Психолог

Найчастіше від домашнього насильства потерпають діти та жінки. Фахівці пояснюють це тим, щоагресор за рахунок найслабших  самостверджується й від цього отримує задоволення. Не треба боятися та терпіти, а потрібно діяти.

За допомогою  можна звернутися за телефонами: 063-335-83-90, 099-366-64-47 ( для мешканців Павлограду та Павлоградського району).

Також можна дзвонити на безкоштовну національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства: 0-800-500-335 (зі стаціонарного) або 386 (з мобільного).

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Павлоград #полиция
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...