Побудувати красивий будинок – це дуже важке завдання. Його потрібно прикрасити різними облицювальними матеріалами. Їх на ринку зараз безліч. Але який вибрати краще? Сайдінг під дерево – відмінний варіант для прикраси будинку.

Сайдинг випускається різний. Фахівці розрізняють 6 видів. Металевий  виробляється з оцинкованої сталі,  з застосуванням полімерного покриття. Такий матеріал стійкий до корозії і механічних пошкоджень. Можна замовити металевий сайдинг під брус і насолоджуватися привабливим виглядом, не хвилюючись про якість матеріалу.

Дерев'яний. Його ще називають вагонкою. Він, в порівнянні з іншими видами, дорогий. І ще, як усім відомо, дерево горить. Саме тому його слід обробляти різними хімічними розчинами, щоб матеріал не загорівся. Зате цей вид більш екологічний, ніж інші. Втім, якщо у вас виникають сумніви, але хочеться виконати оформлення під дерево (наприклад, для класичного, етнічного, англійського або кантрі стилю), то можна використовувати сайдінг під дерево. Виробник Кобо виготовить його вам за помірну ціну.

Керамічний. Цей вид новіший, його почали випускати зовсім недавно. Керамічний матеріал недорогий, він знаходиться в середній ціновій категорії. Так само, як і дерев'яний, керамічний матеріал екологічний.

Алюмінієвий. Панелі легкі, а тому їх зручно монтувати і транспортувати. Процес облицювання будинку або житлового приміщення пройде дуже швидко.

Цементний. Величезний мінус полягає в його великій вазі. Саме тому він – повна протилежність алюмінієвому матеріалу. Щоб перевозити з місця на місце  сайдинг у великій кількості, потрібно замовляти вантажні машини. Непростий монтаж теж є недоліком цього виду. Але у нього є переваги – довговічність.

Вініловий. Найбільший плюс – великий вибір кольору. Він є найпопулярнішим, з усіх видів  його купують найчастіше.

Всі види сайдингу мають свої переваги і специфіку. Вибір залежить як від особистих уподобань, так і від регіону, де знаходиться будинок. Наприклад, якщо споруда стоїть в регіоні з дуже вологим кліматом, сайдинг можна вибрати металевий. 

Переваги матеріалу

Всі переваги різні. Вони залежать від виду матеріалу. Але можна виділити і основні. Це швидкий і простий монтаж, а також легкість перевезення матеріалу. Низька вартість (не у всіх видів, звичайно) теж є великим плюсом.

Термін служби – дуже важлива характеристика для будь-якого будівельного матеріалу. У сайдингу цей показник на висоті, якісні панелі прослужать до 50 років. За ними не потрібен догляд –  достатньо просто протирати поверхню вологою ганчіркою.

Специфіка сайдингу

У цих панелей мало недоліків. Це ціни (існують дорогі види, наприклад, цементний) і корозія.

Практично всі види малостійкі до сильних механічних пошкоджень. Якщо хоча б один лист був пошкоджений, то його потрібно міняти, щоб уникнути процесу корозії.

Сайдинг – відмінний матеріал для облицювання будинків. Переваг у нього, звичайно, більше, ніж недоліків. Але все залежить від виду листів.