Ще кілька років тому про використання сонячних колекторів ніхто не замислювався всерйоз. Тільки в деяких європейських країнах колектори задіють вже більше десятка років. Це не дивно – тут люди прагнуть до прогресу і завжди підхоплюють нові ідеї інженерів. Особливо затребувані за кордоном відкриття, здатні врятувати нашу планету. Іноземці дійсно дуже переживають за екологію, а тому завжди відгукуються на будь-які ідеї, які пов'язані зі збереженням природи.

Але ось, настав той щасливий час, коли перші колектори з'явилися і у нас. Більш того вони стали невід'ємними атрибутами екологічно чистих будинків. Використовують їх для опалення споруд в зимовий період.

Ви хочете дізнатися детальніше, що собою представляють плоскі сонячні колектори?? Тоді переходьте на портал ekonomteplo.com.ua – тут представлено повний опис систем. При бажанні, тут же, на порталі ви можете замовити таку систему для свого будинку. Чи треба це робити? Давайте розберемося в питанні глибше.

Сонячні колектори мають ряд переваг:

  • безпека у використанні;
  • економічність;
  • не забруднюють навколишнє середовище;
  • є джерелом тепла і екологічно чистої енергії.

Однак, навіть незважаючи на настільки переконливі переваги сонячні колектори практично не затребувані в нашій країні. Люди вважають, що в європейських регіонах це вигідно, а у нас – неефективно. Виною тому є затяжні зими і сильні морози, а також висока чисельність похмурих днів. Але це лише порожні відмовки. Насправді ж все зовсім не так.

Сонячні колектори можна і навіть потрібно використовувати. По-перше, тому, що це чудова можливість отримувати цілий рік безкоштовну енергію. А якщо ще правильно розрахувати площу і кількість колекторів для установки, то можна забезпечити себе ще й гарячою водою, опаленням всього будинку в зимовий період. Звичайно ж, це особливо вигідно в регіонах, де багато ясних днів.

Ось саме в таких "ясних" регіонах сонячними колекторами користуються дуже навіть активно. Тут пристрої максимально затребувані, адже вони, по суті, другорядні джерела тепла. Якщо потужності колекторів не вистачає, щоб повністю забезпечити теплом весь будинок, використовуються також звичні нам опалювальні системи.

Науковий прогрес не стоїть на місці, можливо через кілька років гелиосистема стане єдиним і основним джерелом енергії. Таким чином, навколишній світ стане чистішим, покращиться екологічна ситуація не тільки в країні, але і у всьому світі.