Перше, що варто зазначити, це те, що Польща є членом Європейського Союзу і входить до складу країн НАТО. Також Польща межує з Україною, ця країна наш партнер, як в економічному плані, так і культурному. Географічне розташування країни таке, що приїжджаючи туди українські абітурієнти не відчувають акліматизації. Культура наших країн також схожа, що робить адаптацію на новому місці ще більш швидкої і непомітною. Освіта в Польщі в останні роки стала дуже актуальною для українських абітурієнтів, тому обираючи навчання в Європі, їдуть саме в цю країну. Є багато позитивних моментів навчання в одному з польських вишів.

Перший позитивний факт на користь освіти в Польщі - це цінова політика. Не для кого вже не секрет, що хороша освіта в Україні коштує дорого, але все одно не дає плюсів європейській освіті. Вартість навчання у польських вишах від 750 євро на рік до 2000. Але при цьому якість навчання помітно відрізняється і перспективи випускника європейського вишу набагато більше. Польща вже не перший рік входить у Європейський Союз і програма навчання у всіх польських Вишах побудована у відповідності з сучасними вимогами ринку праці. Система викладання також побудована за європейським вимогам і гарантує якість у всьому, починаючи з навчального матеріалу і закінчуючи гуртожитками.

Другий плюс навчання в Польщі - бажаний диплом європейського зразка. Цей диплом дійсний не тільки в Польщі, але і у всіх країнах Європейського Союзу, Україні та Росії, а також у ряді інших країн. Цей факт дозволяє випускнику вибирати для себе країну, в якій він хоче і може застосувати свої знання. Це хороша перспектива у розвитку свого майбутнього.

Ще один плюс навчання в Польщі для українців - це знання іноземної мови. Сучасні роботодавці вітають знання одного і більше іноземних мов, так як такий працівник вважається більш комунікабельним. Українці в цьому мають свій плюс, так як багато хто з нас з дитинства знають українську і російську мови. Завдяки цьому нам легше вивчити польську мову, проводячи паралелі. Так само у всіх польських ВУЗах вивчають англійську мову, що дозволить вказувати про знання і володіння чотирма мовами. Це хороший бонус для тих, хто буде працювати у сфері туризму, торгівлі, журналістки, міжнародних відносин та багатьох інших.

На даний момент співпраця України та Європейського Союзу розвивається. Польща є великим інвестором на Україні, і ця галузь економіки лише почала розвиватися. Через кілька років будуть дуже потрібні фахівці, які зможуть продовжувати розвиток цих відносин, як з боку Польщі, так і з боку України. І перевагу природно буде віддавати тим, хто отримав сучасну європейську освіту.