Кабель-канал – спеціалізований короб, призначений для захисту різних проводів (силові та слаботочні кабелі). Для виробництва застосовується ПВХ, оцинкований метал чи алюміній.

Використовуючи кабельний канал, ви зробите свою квартиру або офіс більш безпечним та естетичним. Такі вироби відрізняються якістю, надійністю, міцністю та ціною.

Конструкція та типорозмір

За конструкцією та типорозміром кабельні канали поділяють на:

  • Ціліснолиті – пластикові, керамічні чи гумові вироби без поздовжньої кришки.
  • Міні-канали. Мають особливу форму (закруглення на кутах) і підвищену гнучкість.
  • Перфоровані – металеві конструкції. Вирізняються спрощеним способом монтажу.
  • Парапетні. Використовуються у торгових центрах, офісах та адміністративних установах. Місткі та широкі.
  • Одно- та двозамкові. В основному застосовується другий варіант, оскільки вони надійніші та економлять місце всередині самого лотка. Вміщують більше проводів.
  • Підвісні – монтуються між монолітною плитою стелі та стельовою конструкцією. Використовуються для підключення точкових світильників та люстр.
  • Підлогові. Допускається встановлення навіть у важкодоступних місцях. Мають овальну чи круглу форму.
  • Плінтусні – плінтуси, оснащені вільним внутрішнім простором, призначеним для розміщення дротів.

Кабельні канали бувають дуже різноманітними. Ви легко зможете підібрати необхідний варіант.

Класифікація за матеріалом виготовлення

Кабель-канали за матеріалом виготовлення поділяються на такі види: пластикові, металеві, гумові та керамічні. Останні два варіанти використовуються рідко, тому розглянемо перші дві моделі.

Пластикові кабель-канали користуються популярністю завдяки доступній вартості та простоті установки. Для виробництва застосовується ПВХ, також до складу додаються інгредієнти, що підвищують стійкість до агресивних сердеовищ, сонячних променів та вогню. Виконані у формі П-подібного перерізу, проте у продажу зустрічаються інші форми виконання. Застосовуються для прокладання силових та слаботочних проводів.

Металеві кабель-канали здатні витримувати підвищені навантаження, завдяки чому застосовуються у промисловій галузі та на підприємствах. У житлових приміщеннях використовують рідко. Ці кабель-канали використовуються для зовнішньої та внутрішньої прокладки проводів. Вони є оптимальним рішенням, коли потрібно сховати великий пучок кабелів. Для виробництва застосовується анодований алюміній чи оцинкована сталь.