Порядок реалізації майна банкрутів регламентується Кодексом України з питань банкрутства. Кодекс встановлює, що таке майно має продаватися тільки на аукціонах в електронній торговельній системі (далі — ЕТС).

Оголошення аукціону

Згідно з новими правилами реалізації майна банкрутів, у якості замовника торгів виступає арбітражний керуючий, якого призначає господарський суд.

Керуючий упродовж 20 днів після того, як буде отримана згода на реалізацію майна чи визначені умови його продажу, має опублікувати оголошення про перші електронні торги. Законодавчі норми Кодексу передбачають проведення других і повторних торгів.

Замовник аукціону не має права вдаватися до певних дій чи вимог, які призведуть до порушення рівності учасників торгів та дискримінації. Інформація про об’єкт продажу має бути у вільному рівному доступі як для учасників, так і для спостерігачів.

Визначення переважного права придбання лота аукціону заборонене Кодексом.

До того ж замовник й електронний майданчик не можуть поширювати відомості про осіб, які беруть участь в аукціоні.

Актуальні аукціони з продажу майна банкрутів 

Про електронні майданчики

Авторизовані електронні майданчики з їхніми адресами та інформацією про них можна знайти в ЕТС. На таких майданчиках має бути можливість шукати інформацію за такими критеріями:

  • дата публікації оголошення;
  • дата проведення торгів;
  • вид/ціна/номер лота;
  • розташування об’єкта продажу;
  • інформація про власника майна й замовника торгів.

Також користувач має бути забезпечений можливістю в будь-який час анонімно та безоплатно переглядати, копіювати й видруковувати потрібні відомості, не застосовуючи при цьому спеціальні програми чи засоби.

Інформація й документи мають розміщуватися, отримуватися та передаватися автоматично. Крім того, майданчик має надавати можливість спостерігати за аукціоном онлайн всім охочим.

Штрафи за порушені права учасників

У разі виявлення порушення на аукціоні, внаслідок якого права учасника були порушені, на порушника буде накладена штрафна санкція. Він має заплатити штраф у розмірі гарантійного внеску чи 10% від вартості проданого майна учаснику, чиї права були порушені. Для сплати штрафу обирається одна з зазначених сум, яка буде вищою.

Повторні торги

Якщо лот не продали на перших торгах, арбітражний керуючий має упродовж місяця опублікувати оголошення щодо повторного аукціону. Стартова вартість майна буде знижена на 20%. Перші торги проводять без зменшення стартової вартості, на повторних така можливість з’являється у разі згоди комітету кредиторів.

У разі невдалого повторного аукціону, замовнику треба упродовж місяця (якщо майно заставне, то 45 днів) опублікувати оголошення щодо другого повторного аукціону, стартова ціна якого знизиться на 25% від початкової вартості перших повторних торгів. Такий аукціон теж проводити зі зменшенням стартової ціни.

Скасовані торги

Арбітражний керуючий може скасовувати торги поки вони не розпочалися, якщо був порушений порядок їхнього підготування. У такому разі упродовж 10 днів він повинен оголосити новий аукціон.

В електронному майданчику керуючий має зазначити чому аукціон був скасований. У разі скасування торгів, учасники отримають свої внески протягом 3 днів.

Господарський суд може визнати правочини, які вчинялися на торгах з порушеннями, недійсними у межах провадження у справі щодо банкрутства за заявою, яку подає боржник, арбітражний керуючий, кредитор чи особа, чиї інтереси були порушені.

Компанія «Електронні Закупівлі» надає послуги з реалзіації майна банкрутів. Актуальні пропозиції для придбання можна переглянути у нас на сайті. Телефон для зв‘язку: +380678279991. Або за посиланням - https://ezakupivli.com.ua/ru/rmb.