На платформі «Прозорро.Продажі» починають проводити аукціони з оренди земель сільського господарства (державних і комунальних), а також реалізації й оренди земель, що не призначені для сільського господарства. Уряд постановив: «Прозорро.Продажі» — адміністратор електронної торгової системи (далі — ЕТС) згідно з Законом України №1444 і Постановою №1013, що набула чинності 28 вересня 2021 року. Функцією ЕТС «Прозорро.Продажі», яка підпорядковується державі, є гарантування безпечності аукціонів, неможливості вторгнення до перебігу аукціонів, рівного доступу всіх учасників, які згідно з законодавством мають на це право, до участі в торгах. Також система гарантує надати всім охочим можливості стеження за аукціоном та його результатом в режимі реального часу. Здобути перемогу в земельному аукціоні зможе учасник, який в процесі трьох етапів торгів запропонує найбільшу ціну.

Особи, які виступають організаторами земельних аукціонів (державна або комунальна форма власності) вже мають можливість звернутися до будь-якого акредитованого майданчика на платформі «Прозорро.Продажі», щоб опублікувати земельний аукціон. За переліком майданчиків можна звернутися на сайт prozorro.sale. Приватним власникам також можна пропонувати власні землі до продажу або оренди на електронних торгах.

За словами директора ДП «Прозорро.Продажі» Олексія Соболева, система «Прозорро.Продажі» знаходиться у повній технічній готовності для того, щоб розпочинати земельні торги. Відтепер державні й місцеві органи влади мають всі законні підстави для того, щоб оголосити аукціони з оренди земель сільського господарства й реалізації земель, що не призначені для сільського господарства. Пан Соболев називає платформу «екосистемою» з більше ніж 40 приєднаними майданчиками та зауважує, що вона вже готова прозоро обслуговувати покупців та продавців. Він вірить, що й приватні власники земель, які хотіли б реалізувати свої активи якнайвигідніше, скористаються усіма перевагами системи та гідно їх оцінять.

Для розуміння як відбуваються аукціони в системі Прозорро.Продажі рекомендуємо Вам ознайомитись в матеріалі «Порядок участі в електронних аукціонах Прозорро.Продажі».

Необхідно звернути увагу на те, що реалізація державних і комунальних земельних ділянок сільського господарства заборонена згідно з Земельним кодексом. Такі земельні ділянки можна здати в оренду або приватизувати згідно з Законом.

Якщо Вас зацікавили земельні аукціони та Ви б хотіли отримати більш детальну інформацію про участь в них, звертайтесь до фахівців компанії E-Zakupivli – Земельні Аукціони/Участь в Аукціоні/Реалізація Майна/Прозорро.Продажі. Компанія спеціалізується на супроводі угод купівлі – продажу майна на електронних аукціонах Прозорро.Продажі та СЕТАМ.

Також пропонуємо скористатися зручним пошуком - Майно на єдиній платформі E-ZAKUPIVLI, що об’єднує всі аукціони Прозорро.Продажі та СЕТАМ.