Базаліома - це різновид раку шкіри, що зустрічається приблизно в 70% випадків. Вона з'являється на незміненій шкірі, найчастіше в місцях, незахищених одягом і часто бувають на відкритому сонці. Локалізація - ніс, лоб, віскі, частина голови, покрита волоссям, рідше тулуб і кінцівки. Схильні до захворювання люди старше 50-ти років.

Пухлина базаліома має особливості, що робити її визначення нескладним. Це ущільнення, вузлик або пляма рожевого відтінку, оточене валиків зі шкіри. має поглиблення всередині. Її джерелом є клітини епідермісу з базальтового шару. Вона може бути як доброякісної, так і злоякісної, але рідко дає метастази.

У цій статті Ви дізнаєтесь докладніше, що таке базаліома, чим вона небезпечна, що робити, якщо вона з'явилася, і як її лікувати.

У чому небезпека возникновени базаліоми

Базальноклітинний рак може жити на шкірі багато років безсимптомно, не завдаючи явних незручностей. Чим і на скільки небезпечна базаліома шкіри? Якщо своєчасно не організувати лікування, пухлина розростається в навколишні тканини, руйнуючи їх. У таких випадках може буквально розпастися оболонка носа, вух, очей, як наслідок базові функції - дихати, чути, бачити - перестануть здійснюватися, пошкоджені органи відмовлять.

Якщо є підозра на Базалія, то чим раніше лікувати, тим краще.

Причини утворення базаліоми

Причиною, чому виникає базаліома, можуть бути такі чинники:

  • тривалий вплив на шкіру УФ променів - пляж, солярій, спосіб життя, який передбачає знаходження на відкритому сонці;
  • постійний контакт з атмосферою підвищених температур і іонізуючого випромінювання - деякі види виробництва;
  • постійний контакт з канцерогенними речовинами;
  • радіація неодмінно теж є причиною, чому з'являється базаліома;
  • прийом імунодепресантів.

Тому людям з факторами ризику, особливо якщо у них світла шкіра, слід періодично перевіряти новоутворення на онкологію, тим більше, що цей вид ракової пухлини розвивається повільно.

Базаліома небезпечна, тому як починається непомітно. З моменту початку зростання пухлини до великого розростання проходять роки і десятиліття. Характерний момент захворювання - утворився щільний вузлик або пляма розміром 0,2-0,5 см. Освіта не викликає ні найменшого дискомфорту і сприймається хворим, як прикрий косметичний недолік незрозумілого походження.

Якщо Ви не впевнені, що у Вас базаліома, як розпізнати, як вона виглядає? Вузлик зростає, а навколо нього утворюється валик з невеликих щільних вузликів. Його поверхня може покриватися маленькими виразками і корочками. До цього часу у хворого з'являється бажання звернутися до лікаря, тому як починаються біль, базаліома росте і дає більш відчутні симптоми і постійний дискомфорт.

Розрізняють декілька видів пухлин по тому, як виглядає, заживає і проявляється базаліома:

  • вузлова - найпоширеніша, має округлу форму, рожевий колір, поглиблення посередині, супроводжується появою ерозій і виразок;
  • плоска - має підняті чіткі краї, що нагадують валик;
  • поверхнева - має рожевий колір, підняті краю і відблискує поверхню, може тривалий час проходити доброкачесвтенно.

Узелковая різновид найбільш поширена, тому що з'являється ця базаліома найбільш часто.

Чим відрізняється базаліома від меланоми

Сьогодні нерідко зустрічаються і меланома і базаліома. Так в чому ж різниця? Базаліома буває найчастіше у людей старшого віку, локалізується на відкритих ділянках шкіри, розвивається повільно. З ознак - тільки видиме плямочка, іноді нав'язливий свербіж і утворення кірочок. Основне, чим відрізняється базаліома від меланоми - легкий перебіг хвороби і відсутність метастазів, при зверненні до лікаря швидко лікується. Меланома - злоякісна пухлина, яка розвивається з родимки. Вона дає метастази агресивно і швидко.

Як лікувати Базалія

Сьогодні багато позитивних прикладів пацієнтів з базаліома, хто видаляв і вилікував це захворювання. При підозрах на рак звертайтеся до фахівця, який діагностує Базалія і розповість, як краще лікувати і чи потрібно лікувати в принципі.

Базальноклітинний рак визначається легко при візуальному огляді, але для стовідсоткової впевненості фахівець призначить додаткові аналізи.

Як лікувати Базалія? Без хірургічного втручання не обійтися, але є кілька способів боротьби з базаліома, як видаляють пухлину. Завдяки відсутності метастазів і Базалія носа, чола або вух, і Базалія шкіри кінцівок можна як лікувати за допомогою лазера, так і видаляти методом висічення.

Методи лікування:

  • променевої;
  • хірургічний;
  • комбінований;
  • лікарський;
  • лазерний.

Пацієнти з базаліома переживають, чи можна вилікувати пухлину повністю і назавжди. При лікуванні на ранніх стадіях прогноз 100% сприятливий. Освіта більше 2 см в діаметрі піддається лікуванню гірше і може рецидивувати, однак якщо воно ще не проникло в підшкірні шари - теж виліковне, правда швидше за все залишиться рубець. Звертайтеся до лікаря якомога раніше!