Сверблячка і печіння в області губ сигналізує, що скоро тут утворюється герпес. Вірусне захворювання проявляється У вигляді великих бульбашок. В особливо важких випадках перебіг його супроводжується слабкістю, головним болем, може також піднятися температура.

З'явитися герпес може як на шкірі, так і на слизових оболонках. Виділяють генітальний и офтогерпес. 

Детальніше про цю проблему можна прочитати на herpes.in.ua. Це тематичний сайт, який допоможе діагностувати і вилікувати герпес.

Причини герпесу

Проявляється захворювання раптово, хоча на ділі вірусу потрібно 2-10 днів на адаптацію в тілі нового носія. Після цього терміну з'являться ім'я перші симптоми.

Причин для появи герпесу багато. Він передається при контактах з хворим. Також зараження сприяють:

  • переохолодження, обвітрювання шкіри;
  • часті стреси, депресивні стани;
  • отруєння.

Герпес може виникнути на тлі гостре респіраторного вірусного захворювання.

Його провокують також хвороби, що пригнічують імунну систему.

Шкідливі звички в деяких випадках викликають герпес. Його появу пов'язують з вживанням шкідливої ​​їжі, алкоголю у великих кількостях.

Читайте новини про герпес, щоб більше знати про цю проблему. Це дозволить запобігти її появі. Нескладна профілактика знизить ризики. Людям слід застосовувати

імуномодулятори в осінньо-зимовий період - це робиться після консультації з лікарем. Самостійне лікування неприпустимо, це може спровокувати серйозні проблеми зі здоров'ям.

В якості профілактичних заходів можна розглядати відмову від алкоголю, солодощів. куріння, фастфуду. Бажано також виключити з раціону.

Повноцінне збалансоване харчування, уникнення стресів і здоровий сон - найкращі способи протистояти вірусному захворюванню.

Коли треба турбуватися?

Вважається, що якщо висипання з'являються 3-4 рази на рік і тільки на губах, то хвилюватися нема про що.

Якщо ж захворювання проявляється частіше, то варто зайнятися лікуванням. Воно зводиться до імунологічного обстеження та лікування.

Зазвичай лікар призначає противірусні засоби

Лікування герпесу приходить при вітамінної підтримки організму. Лікарську терапію краще починати на стадії провісників для попередження появи неприємних висипань.

Можливо фахівець порекомендує дієту, засновану на білковій і рослинній їжі. Рекомендується часто вживати рідину - треба використовувати чисту негазовану воду. Також допускаються трав'яні чаї, морси.

З'явилися додаткові питання? Задати їх можна на сайті herpes.in.ua - тут передбачений спеціальний розділ.