Канадські вчені довели залежність розумового розвитку і імунітету від годування грудьми. Діти, яких годували таким чином, добре і швидко сприймали інформацію, набагато менше хворіли. Крім того, вони росли набагато спокійнішими. Отже, якщо ви вирішили годувати малюка грудьми протягом довгого часу, вам потрібно знати кілька правил про яки можна дізнатися на смарт мама.

Важливо прикладати немовля до грудей відразу після народження. Тоді лактація буде розвиватися правильно. Якщо лікар дозволить взяти дитину до грудей в момент після пологів, він заспокоїться після стресу, а організм почне процес вироблення молока.

Годуйте дитину тоді, коли йому це потрібно. Малюк сам знає, скільки молока йому потрібно. Шлунок у нього маленький, тому і їсти потрібно часто. Відповідальним за виробництво молока є гормон пролактин, який виробляється під час годування. З кожним днем молока повинно вироблятися все більше і більше, тому, чим частіше ви годуєте, тим краще.

Продовжуйте годувати дитину по ночах. «Молочний» гормон виробляється саме вночі, допомагає забезпечити потреби наступного дня. Чим довше ви будете годувати вночі, тим довше у вас буде лактація. Дитині молоко ночами необхідно для зростання. Він не може поїсти про запас, обсяг шлунка не дозволяє. Крім того, той же гормон не дає зрілої яйцеклітини вийти з яєчника. Це своєрідний механізм запобігання вагітності. Але не варто на нього покладатися на всі сто відсотків, він не дуже надійний.

Щоб груди не обвисає, носите правильне білизна. Придбайте спеціальний бюст для годування про це розповідає форум для мам, він не раз вас виручить, як вдома, так і коли ви в громадських місцях. Не захоплюйтеся сцеживанием, інакше молока може вироблятися більше, ніж потрібно. Крім того, «різне» молоко буде змішуватися. Це роблять, якщо мамі потрібно запастися молоком на майбутнє, на випадок відсутності.

Не поспішайте з підгодовуванням. В радянські часи лікарі радили давати немовлятам соки й пюре вже у віці 3-х місяців. Зараз відомо, що дитина отримує достатньо поживних речовин з материнського молока і не потребують цього. Підгодовувати краще, як мінімум ніж через півроку після народження.

Не варто різко відлучати дитину від грудей. Для малюка це величезний стрес, фізичний і психологічний, тому відучувати треба поступово, повільно. Крім того, чужорідна їжа додатково навантажує травну систему, знижує імунітет. Не можна припиняти годування, якщо дитина захворіла або йому недавно робили щеплення.

Правильно харчуйтеся під час годування. Мама повинна обов'язково їсти м'ясо, близько 100 гр, молочні продукти - 200 гр, масло, вершкове і рослинне, сир, фрукти та овочі.