Грип, безсумнівно, є найбільш серйозною формою респіраторної вірусної інфекції, яка вражає тисячі людей за короткий час. Антигенна мінливість вірусних штамів означає, що ви можете захворіти на грип навіть щороку. Грип потрібно лікувати, оскільки він викликає серйозні ускладнення.

Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом, а період інкубації грипу становить 18-36 годин. Грип симптоми починаються раптово із застуди та відчуття холоду, болів у кістках та м’язах, високої температури до 39-40. Крім того, можуть бути біль у горлі, сухий кашель, болі в грудях, іноді носові кровотечі та болі в шлунку. Лихоманка триває від 2 до 7 днів. Симптоми зазвичай зникають при лихоманці, але відчуття слабкості може тривати більше тижня.

Після грипу виникають ускладнення. Найбільш поширеним є бронхіт або пневмонія. Рідше можуть зустрічатися синусит, отит, порушення кровообігу, менінгіт, енцефаліт або поперечний мієліт.

Гострий бронхіт

Основними симптомами гострого бронхіту є сильний кашель із відхаркуванням мокротиння, підвищення температури та загальне нездужання. Іноді ви також можете відчувати задишку.

Хворий на гострий бронхіт повинен залишатися вдома кілька днів, тобто до тих пір, поки хвороба не вщухне. При лікуванні він в основному використовує препарати, що полегшують дискомфорт:

  • жарознижуючі,
  • відхаркувальні,
  • можливо, протикашльові.

Антибіотики рекомендують пацієнтам із тривалим або наполегливим кашлем та при загальних симптомах, таких як лихоманка.

Пневмонія

Як ускладнення грипу, пневмонія починається досить раптово - з лихоманки та ознобу. Також може виникнути біль у грудях. Кашель спочатку сухий, пізніше стає вологим, при відхаркуванні мокротиння. Лікування пневмонії передбачає прийом антибіотиків, жарознижуючих та відхаркувальних препаратів та рекомендацію полежати кілька днів. Коли пневмонія загострює вже наявне хронічне респіраторне захворювання, цей стан абсолютно вимагає госпіталізації.

Гострий отит

Зазвичай це наслідок гострої інфекції носоглотки, яка з'єднується із середнім вухом через євстахієву трубу. До вуха можуть потрапити патогенні мікроорганізми, викликаючи запалення середнього вуха, симптомом якого є біль. При підозрі на отит необхідне проведення ЛОР-обстеження.

Синусит

Запалення придаткових пазух як наслідок інфекцій верхніх дихальних шляхів, включаючи грип, виникає досить часто і розвивається приблизно у 5 відсотків пацієнтів з нежитю або іншими симптомами носоглоткової інфекції.

Симптомами синуситу є тупий головний біль в області чола або носа, підвищення температури і загальне нездужання. Тривалий набряк слизової оболонки носа, який розвивається внаслідок грипу, блокує гирла носових пазух.