Кожен раз, віддаючи гроші за комунальні послуги або оплачуючив магазині споживчі продукти, люди замислюються – чи скрізь так дорого жити? Багатьом українцям не вистачає зароблених ними грошей на місяць, для вирішення серйозних питань доводиться брати кредити.

Наскільки високі в нашій країні ціни? Об'єктивно відповісти на питання вдасться після порівняння вартості продуктів та послуг в різних державах.

Проаналізувати також треба ціни на комуналку і штрафи – причини дтп різні, але в будь-якому випадку дорожні пригоди приносять величезні розтрати. На жаль, автомобілісти часто потрапляють в аварії, що дозволяє їх зробити одній зі статей витрат. Сюди включаються і штрафи, і компенсації постраждалим, і ремонт власної машини.

Що таке індекс вартості життя

Cost of Living Index – це офіційний міжнародний термін. Розраховується він за певним алгоритмом. Дослідниками вибирається місце - це може бути Прага. Столиці Чехії відразу дають значення 100. Далі відбувається порівняння цін в інших мегаполісах на основі індексу Праги. Проживання в певному місті дешевше на 30%? Значить, його індекс 70. Якщо ж в місті життя дорожче на 25%, то він отримує значення 125.

Згідно з дослідженнями, найбільш дорогі регіони для життя – Західна Європа, Японія, Австралія, США. Досить дорого жити в Канаді, на Близькому Сході. Помірні ціни в Латинській Америці за винятком кількох держав, а також у  Африці, Індії, Казахстані. Центральна Європа і Україна – держави з помірною ціновою політикою.

Що саме порівнювався? Ціни на найпопулярніші продукти в Токіо, Києві, Празі Нью-Йорку, Мексиці і Єгипті Молоко, яйця, сир, вино – за всіма позиціями Київ виявився найдешевшим містом. зрівнятися з ним може тільки Каір, Мехіко.

Поступилася столиця тільки Єгипту за вартістю оренди квартир 45 кв. м. в середньому районі і по комунальним послугам. По комуналці Київ обійшов тільки Мехіко.

Інтернет в українській столиці найдоступніший з перерахованих міст.

У чому Київ виявився лідером? Досить високі місця місто зайняло за вартістю одягу – нарядів, аксесуарів, сумок, туфель.

Можна виділити топ-10 найдорожчих міст. Великий Кайман отримав значення 259, Цюріх - 251. Індекс Нью-Йорка становить 243, Женеви - 241. У десятку потрапили Сан-також яскравий Франциско (236), стильний Базель (227), густонаселений Гонконг (226). Длсить високі показники Лозанна (222), Лондон (220) і Осло (220).