Пройшли часи, коли успішною кар'єрою вважалася довічна робота в одній компанії. Сьогодні професію можна змінити в будь-якому віці, а відсутність досвіду стане перешкодою для працевлаштування. Головне - підготуватися до пошуку: тут потрібно правильно скласти резюме, запропонувати якісне портфоліо і не побоятися виконати тестове завдання.

            Як влаштуватися на роботу без досвіду

            Резюме - це перше знайомство роботодавця з кандидатом. Якщо досвіду роботи за новою спеціальністю поки немає, резюме потрібно відредагувати. В першу чергу змінити заголовок: зі старою професії на нову.

            Освіта

            Бажано перерахувати всі пройдені тренінги та курси підвищення кваліфікації, які мають відношення до майбутньої роботи. Якщо профільну освіту у претендента - філологічну, але паралельно з навчанням в університеті він відвідував курси дизайну, це стане аргументом на його користь.

            Проте про першу освіту теж потрібно згадати, особливо якщо спеціальність досить загальна: соціологія, менеджмент, історія. Вища освіта часто є одним з фільтрів при відборі кандидата. Якщо утворень кілька, вони вузькоспеціалізовані - наприклад, медичні, а кандидат хоче піти з цієї індустрії, - то можна їх не вказувати.

            Досвід роботи

            Обов'язково розказують про свій досвід, навіть якщо він не має відношення до нової роботи. Приділіть увагу тим аспектам, які стануть в нагоді в новій сфері: кандидат, який багато років пропрацював розробником, може претендувати на посаду менеджера з продажу в ІТ-компанію.

            Досвід - це не завжди робота за гроші. Додають в резюме участь у волонтерських проектах, практику і стажування.

            Кар'єрне зростання

            Уявіть кандидата, який ще студентом почав працювати в магазині одягу і до закінчення університету став регіональним директором з продажу. Швидше за все, у такого співробітника великий потенціал для розвитку навіть в новій для нього професійної області.

            Тому в резюме важливо уявити своє зростання всередині компанії. Кожну роль не обов'язково записувати в окремий розділ: їх можна перерахувати під обов'язками і результатами на останньою займаною посадою. Складати докладну розповідь не потрібно, краще зробити це в форматі коротких тез - це найбільш підходящий варіант для резюме.

            Навички та особисті якості

            Якщо здобувач все «схоплює на льоту» і «швидко навчається», про це обов'язково потрібно розповісти. Найкраще з доказами: «був членом студентської ради і організовував святкові заходи», «отримав подяку від декана факультету за ...», «став кращим співробітником філії за підсумками півріччя» і так далі.