Динаміка технологічних процесів, а також постійно зростаючі потреби виробництва вимагають від системи подачі електричної енергії великої гнучкості, надійності. Чи не менше цінуються простота управління і високий рівень безпеки. Щоб нові об'єкти відповідали всім розпорядженням, нормам, правилам, проектування електропостачання довіряють кваліфікованим професіоналам. Вони враховують основну специфіку підприємства, створюють проекти з урахуванням галузі господарювання та особливостей підприємства.

Принципи проектування

Проектування промислової схеми електропостачання проводиться з урахуванням основних принципів:

  • Масштабованість і максимальна простота. Важливо, щоб живлять мережі не були довгими і складними. Спосіб прокладки повинен бути максимально простим.
  • Відсутність перевантаження. Проектування цехів і виробничих ліній проводиться з урахуванням розстановки обладнання, складної техніки. від цього буде залежати розташування трансформаторних підстанцій.
  • Забезпечення безперебійної подачі електрики. При виникненні аварійних ситуацій важливо, щоб була відключена тільки та лінія, яка відноситься до конкретного потоку.

Елементи електропостачання

Серед основних складових частин системи електропостачання розподільна і живить мережі. Остання - це лінія, яка відходить від джерела живлення безпосередньо до пункту прийому електричної енергії. Схема харчування складається в залежності від особливостей майбутнього об'єкта, вона може бути магістральної, радіальної або змішаної. Магістральна схема харчування передбачає підведення окремої лінії для постачання великих вузлів і окремих споживачів. Саме така лінія дозволяє безперебійно забезпечувати великі промислові об'єкти, в тому числі підприємства та цеху приладобудування, машинобудування, металургії, експериментального виробництва.

В кожній із запропонованих схем будуть використаний ряд важливих елементів електропостачання:

  • Розподільні мережі.
  • Лінії електропередачі.
  • Джерела живлення.
  • Пункти прийому електромережі.
  • Приймачі.

Професіонали враховують не тільки особливості підприємства або приватного будинку, але і кліматичну середу. Для нормальних умов експлуатації найбільше підходять магістральні лінії, радіальні - для приміщень з будь-середовищем. При використанні змішаного типу кожна магістраль буде живити окремий пункт, який з'єднаний безпосередньо з приймачами.