Димохід – це безспірно важлива частина опалювальної системи, від неї залежить в першу чергу ваша безпека, а також ефективність роботи Вашого опалювального пристрою. Перед тим як купити димарі для печей і камінів дуже важливо обрати підходящий тип, а також правильно провести процес установки димохідної системи.

Виділяють такі димохідні системи, як:

  • Цегляні або з каменю;
  • Керамічні;
  • З нержавіючої сталі;
  • З оцинкованої сталі.

Оцінювати кожен тип варто по таким параметрам:

  • Безпека і надійність;
  • Ефективне димовідведення;
  • Хороша тяга;
  • Термін служби;
  • Можливість піддати агрегат ремонту;
  • Зручність обслуговування.

Цегляні димоходи, або з каменю це застарілий варіант димохідної системи і підходить він більше для старих камінів і печей. Така система є порівняно недорогою, вона вибудовується з цегли у формі прямокутника чи квадрата. Такий вид поступається іншим у надійності і пожежній безпеці, адже у швах і інших нерівностях може накопичуватися сажа, яка в подальшому може загорітись. Такі димоходи не підходять для сучасних твердопаливних котлів, оскільки під дією конденсата вони швидко руйнуються.

Керамічні димохідні системи – чудова альтернатива цегляним. Вони складаються з трьох елементів: керамічної труби; ізоляційного шару та спеціальних бетонних блоків. Такі системи є найбільш надійними та стійкими, вони не піддаються корозії, стійкі до дуже високих температур та конденсату. Керамічний димохід легко і швидко будується, за ним легко доглядати і чистити, він є повністю універсальним, тобто підійде для будь-якого виду опалювального приладу та для всіх існуючих видів палива. Єдиний недолік – ціна. Вона може вдарити по гаманцю, хоча в майбутньому ця ціна окупиться за рахунок довгого періоду служби (понад 100 років) і отриманої ефективності.

Димоходи з нержавіючої сталі підходять для термінових рішень. Їх можна змонтувати всього за декілька годин. Все завдяки тому, що в них невелика вага і легка модульна конструкція. Популярними останнім часом є сендвіч-димоходи, які мають чудову теплоізоляцію. Вони є найбільш практичними як в установці, так і в обслуговуванні. Гладка поверхня всередині забезпечує чудову тягу, і не дозволяє сажі осідати на стінки.

Димоходи з оцинкованої сталі покриті захисним шаром зсередини. Такий шар дозволяє захищати трубу від корозії на протязі багатьох років. Вони швидко нагріваються, що покращує тягу і, відповідно, теплоефективність. Також їх перевага полягає в тому, що на внутрішній поверхні труби збирається менше конденсату.

Вибирайте димохідну систему для свого будинку орієнтуючись на поради, знайдені в статтях, або скористайтесь послугами спеціаліста компанії "Ваш Комин", який врахує особливості Вашої оселі і зможе правильно установити димохід в майбутньому.