Фільтраційні системи для басейнів – це досить дороге задоволення. Тому до питання як фільтри для води в басейні слід підходити максимально серйозно. Будь-який з пропонованих фільтрів очистить воду від більшості шкідливих бактерій. Їх відмінності полягають швидше у додаткових можливостях. Ґрунтуючись на цьому і варто робити вибір, підбираючи конкретну систему максимально відповідає вашим вимогам.

Типи фільтраційних систем. За принципом фільтрації води виділяють:

механічні фільтри

хімічні фільтри

комбіновані фільтри.

Очищення води басейну за допомогою механічних фільтрів являє собою найпростішу процедуру, при якій вода проходить через шари вугілля, піску і мембрани-уловлювачі (вбивають бактерії). Такий спосіб дозволяє позбавиться від дрібного сміття і мікроорганізмів, що викликають цвітіння води. Є найбільш дешевими і займають мінімум місця. Підходять виключно для невеликих басейнів з об'ємом до 10 куб. м.

Хімічні фільтри для очищення води для басейну мають в арсеналі різні збагачувальні установки і виконують: хлорування, бромірування, йодування, іонізацію, озонування.

Залежно від типу установки, вона може одночасно виконувати відразу кілька процедур. Дані хімічні реакції дозволяють нормалізувати рівень pH, пом'якшити жорстку воду і вбивають будь-які сторонні форми життя. Найпростіші фільтри хлорують або бромірують воду, створюючи досить жорстку кислотну середу. Вона шкідлива для шкіри людини, тому купатися рекомендують не більше двох годин на день. Після чого слід прийняти душ. Більш дорогі варіанти ощадливіше відносяться до шкіри. Дані установки досить габаритні, тому біля басейну необхідно буде обладнати спеціальний підвал, в якому буде знаходиться бак для стічної води. Зворотна подача здійснюється за допомогою фільтр насоса для басейну.

Комбіновані фільтри включають в себе систему насосів з механічними фільтрами і хімічні фільтри. Таке поєднання є оптимальним, але із-за високої вартості, рекомендується виключно для громадських басейнів.

Вода в басейні забруднюється частіше не грибком або бактеріями, а звичайним сміттям (листям, гілочками камінчиками і т. д.). Тому для невеликих домашніх басейнів використовують недорогі механічні установки. Найбільш популярний пісочний фільтр для басейну. При виборі цього агрегату слід звернути увагу на потужність, тип піску, наявність шестипозиційного крану.