• Головна
  • Літній дипломатичний наступ: ключові міжнародні події червня
10:00, 1 червня

Літній дипломатичний наступ: ключові міжнародні події червня

Сьогодні 1 червня - перший день літа. 

Про найважливіші події цього сезону розповів газеті ДейкомМикола Лукашук, голова Дніпропетровської обласної ради.

Щонайменше три знакові для нашої держави події вже у червні: Конференція з відновлення України 2024 (URC-2024), яка відбудеться 11-12 червня в Німеччині, Саміт G7 13-15 червня в Італії, а також Глобальний Саміт миру 15-16 червня у Швейцарії.

Саміт G7 дуже важливий для нас в контексті питання конфіскації заморожених активів РФ. Країни Великої Сімки мають прийняти остаточне рішення щодо передачі Україні відсотків. Йдеться про суму приблизно $3 млрд на рік і більше.

Про важливість Саміту миру сказано вже багато. Це ще одна можливість для України заручитися підтримкою іноземних лідерів. Особливо лідерів тих країн, які займають нейтральну позицію щодо нашої держави, або ж живуть під впливом РФ.

Цей Саміт – майданчик для вирішення важливих для нас питань:

  • ядерна та продовольча безпека;
  • обмін військовополоненими;
  • повернення викрадених росією українських громадян, у тому числі жінок та дітей.

Історично так склалося, що Глобальний Південь тяжіє до росії. Це ті взаємовідносини, які складалися ще за часів СРСР. Тож Саміт – це нагода розширити коло потенційних союзників. І переконати їх, що війна в Україні – це не лише війна РФ проти нашої держави, але й війна проти світових правил.

Всі розуміють, що рано чи пізно переговори відбудуться. І відбутися вони повинні на наших умовах, які базуються на дотриманні норм міжнародного права, встановленні справедливого миру, покаранні за скоєні агресором воєнні злочини, компенсації завданих нам збитків.

Чим сильніші будуть наші позиції в комунікації із тими країнами, на які росія досі має суттєвий вплив, тим кращим буде результат для нас. 

Не можна ігнорувати вплив міжнародної дипломатії на фінал війни. Адже саме міжнародна дипломатія зробить великий внесок у цей фінал.

Так само, як ми посилюємо свої позиції на полі бою, держава посилює свої позиції і на міжнародній арені. Особливо це важливо напередодні виборів в ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...