У Павлограді зростає кількість хворих на рак шкіри

Павлоградські лікарі попереджають мешканців міста про небезпеку тривалого перебування на сонці і загоряння. Медики нагадують, що сильні сонячні промені здатні викликати на тілі опіки, а в найгіршому випадку спричинити переродження родимок у злоякісні утворення.

Про підступний вплив на шкіру прямих сонячних променів із журналістами 9 серпня говорили лікарі-дерматологи Тетяна Мартієнко і Вікторія Єрьоміна. Вони відзначили сезонне зростання кількості пацієнтів шкірно-венерологічного диспансеру міської лікарні №1. Зокрема, в окремі дні лікарям доводилось приймати до 10 відвідувачів зі скаргами на проблеми шкіри, пов’язані із дією сонця.

«Часто люди, які повертаються з моря, мають сильну засмагу. Вважається , що це гарно й корисно, але це не так », - говорить Т. Мартієнко. За її словами, прямі сонячні промені завдають шкірі людини радіаційне враження, викликають опіки . Тому перебувати під ними не варто. Ступінь цих опіків буває різною, в залежності від часу перебування на сонці. Це може бути почервоніння і свербіж шкіри, а можуть бути й пухирі. І тоді людина потребуватиме негайної медичної допомоги.

Тетяна Мартієнко також не радить пацієнтам з проблемами шкіри в період загострення хвороби їхати посеред літа на морський відпочинок. Таким людям загоряння протипоказане. Море й сонце можуть бути корисними лише в період ремісії хвороби. «Моє наполегливе прохання – не зловживайте сонячними променями, - говорить дерматолог. – Аби з людиною не сталося лиха, їй не варто зявлятися на сонці з 10.00 до 16.00, коли воно найбільш небезпечне. Звичайно, є ті, хто змушений це робити, тож їм варто користуватися спеціальними кремами з високим ступенем захисту і носити захисний одяг з прикривати голову».

Та не лише опіками може відбутися той, хто полюбляє довго загоряти на сонці і хто не зважає на поради лікарів. За словами Вікторії Єрьоміної, в Павлограді щороку зростає кількість випадків злоякісних утворень на шкірі й, зокрема, найнебезпечнішого з них - меланоми. Скажімо, якщо у 2015 році таких хворих було 7, то вже за рік їх стало 11, а в першому півріччі 2017 року зареєстровано вже 5. Відповідно, зростає і загальна кількість хворих на усі види раку шкіри. «Існує багато видів злоякісних утворень, але, як правило, медики виокремлюють три: плоско клітинний рак, базаліому і меланому. Підступність останньої полягає в тому, що вона дуже швидко прогресує і дає метастази. В 23% випадків хворобу виявляють вже на пізніх стадіях», - розповідає лікар.

Вікторія Єрьоміна нагадує, що меланома виникає, як правило, шляхом переродження родимки (невуса). Таку небезпечну трансформацію можуть спричинити її травмування або ж тривале загоряння. «Навіть однократна дія сильних сонячних промені здатна викликати переродження родимки у злоякісне утворення. Ознаки переродження – свербіж, почервоніння, зміна форми, кольору, мокнуття, болючість. У цих випадках треба негайно відвідати лікаря», - говорить дерматолог. Медики закликають павлоградців не займатися лікуванням і за перших підозрілих симптомів на шкірі звертатися до сімейного лікаря або до дерматолога.

Олекса Сурай

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
189 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов