Як отримати посвідчення інваліда війни на Дніпропетровщині

Люди, які втратили здоров’я під час бойових дій, мають право на безкоштовний проїзд, ліки та інші пільги. Щоб ними користуватися, треба мати посвідчення. Як бійцю АТО отримати посвідчення інваліда війни та які переваги воно надає, розповіли в департаменті соціального захисту населення ДніпроОДА.

До категорії «інвалід війни» належать учасники бойових дій, працівники підприємств, установ, організацій, волонтери, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО. Їм видається відповідне посвідчення. Воно може бути як термінове - видане на певний час, так і безтермінове. Безтермінове посвідчення видається людям, інвалідність яких встановлено без терміну перегляду. Термінове – на період встановлення групи інвалідності.

Аби отримати посвідчення інваліда війни, військовослужбовець має звернутися до управління соціального захисту за місцем реєстрації.

Документи, які необхідно надати до управління:
• заява;
• копія паспорта;
• копія довідки медико-соціальної експертної комісії;
• фотографія.

Посвідчення видають в цьому ж управлінні соцзахисту протягом дня після подання документів.

Посвідчення дозволить користуватися пільгами. Вони визначені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Інвалід війни має право на безкоштовні ліки, позачергове зубопротезування, санаторно-курортне лікування, безоплатний проїзд у міському громадському транспорті, знижку на користування житлом та комунальними послугами.

Видають посвідчення районні органи соціального захисту населення. Їх перелік та адреси можна знайти за посиланням.

Докладніше про те, які ще категорії інвалідності визначені в України та які виплати можуть отримувати інваліди, читайте тут. Відповіді на інші актуальні питання можна дізнатися на сайті Дніпропетровської ОДА та на порталі iGov.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
36 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов