Куди звертатися павлоградкам, яких б’ють чоловіки

Кожного року в Україні  понад 150 тисяч жінок звертаються до правоохоронних органів через насильство в сім’ї. Психолог та жінка, яка змогла здолати насилля в сім’ї поділились порадами як діяти в таких ситуаціях.

Про це повідомили в  прес-службі Дніпропетровської облдержадміністрації.

«150 тисяч українок щороку звертаються до правоохоронних органів через насильство в сім’ї. Це офіційна статистика. Насправді, цифра набагато більша! Лише кожна четверта жертва приходить по допомогу, решта терпить. Проте мовчати – не вихід! Стали жертвою жорстокості – звертайтеся на спеціалізовані «гарячі лінії». Це збереже ваше здоров’я та допоможе уникнути змарнованих років життя», - закликає радник голови Дніпропетровської ОДА Ірина Грицай.

Грицай

Оксана – яскравий приклад жінки, яка змогла подолати домашнє насильство . Вона прожила у шлюбі 23 роки, народила трьох дітей. Алене судилося їм відчути сімейної ідилії. Вперше чоловік підняв руку на жінку через три роки подружнього життя. Будь-яка думка, висловлена всупереч йому, викликала агресію: спочатку в Оксану летіли посуд та речі, потім діставалося їй самій. Страждали й діти. До рішучих дій жінку спонукали молодші сини, яким було 8 і 10 років.

Оксана

«Вони не пустили мене додому. Сказали: «Мамо, йдемо». Ми пішли від чоловіка, ночували у сусідів. Про це дізналися в школі та соцслужбі, направили нас до психолога. До цього мені було соромно комусь сказати, я сподівалася на краще, - ділиться Оксана. – З психологом працюємо рік. Я навчилась говорити про свою проблему. Відкритішими стали й мої діти. Дарма я не зверталася по допомогу раніше».

Перше, що радять психологи жінкам, які потерпають від жорстокості в родині - не замовчувати проблему та звертатися по допомогу.

«Насилля може бути не лише фізичним, а й психологічним. Коли агресор принижує, доводить до морального виснаження. Іноді жінки терплять і 20, і 25 років. Соромляться, не хочуть руйнувати сім’ю, думають, що будуть жити з чоловіком заради дитини, що він стане іншим. Проте ця проблема може тягтися роками і нічого не зміниться», - наголошує психолог Маргарита Зімборовська.

Психолог

Найчастіше від домашнього насильства потерпають діти та жінки. Фахівці пояснюють це тим, щоагресор за рахунок найслабших  самостверджується й від цього отримує задоволення. Не треба боятися та терпіти, а потрібно діяти.

За допомогою  можна звернутися за телефонами: 063-335-83-90, 099-366-64-47 ( для мешканців Павлограду та Павлоградського району).

Також можна дзвонити на безкоштовну національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства: 0-800-500-335 (зі стаціонарного) або 386 (з мобільного).

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов