Через три роки після старту конкурсу та проекту Павлоградський міськвиконком затвердив остаточний вигляд пам'ятного знака павлоградцям, загиблим в АТО (нині ООС), ветеранам АТО, захисникам України та терміни його виготовлення та монтажу в центрі міста. На його виготовлення та встановлення у міському бюджеті 2019 року закладено близько 1 млн гривень.
Нагадаємо, ще у лютому 2016 року в Павлограді був оголошений конкурс «на кращий ескізний проект пам'ятного знака павлоградцям, загиблим при виконанні військового обов'язку в зоні проведення АТО». І вже у травні конкурсна комісія вибрала з усіх проектів пам'ятних знаків та стел переможця. Зупинилися на варіанті пам'ятника трьом бійцям АТО (десантникові, нацгвардійцу і ВСУшніку), що стоять навколо обеліска з гербом України. Останній варіант запропонували павлоградські волонтери.
Пам’ятник повинні були встановити на Алеї слави на місці білого каменю ще до Дня незалежності України того ж року. Однак цього не сталося. Його виготовлення і встановлення відклали.
Через рік у вересні 2017 року міський голова Павлограда Анатолій Вершина заявив, що пам’ятник встановлять до Дня незалежності 2018 року. За словами міського голови Павлограда, в 2017 році фахівці тільки завершили розробку проекту, він пройшов відповідну експертизу. Вартість проекту виготовлення і монтажу пам'ятника тоді складала 1,6 млн. грн. Остаточна цілісна композиція меморіалу повинна була складатися з стел, скульптури трьох бійців і барельєфа із зображенням і прізвищами воїнів, а також містити національні символи. Однак і цей варіант тоді зазнав значних змін. Пам’ятний знак по проекту станом на осінь 2017 року повинен був складатися з чотирьох частин. На гранітній прямокутній підставі-плиті хотіли помістити фігуру карти України з граніту. На плиті хотіли помістити золотисті написи (вірші, імена загиблих бійців) та поставити стелу з металу або бетону в формі зруйнованого житлового будинку (як символ руйнувань на сході України) і автомата (як символ війни). У самій стелі хотіли вирізати наскрізні фігури солдат різних армійських підрозділів, вибухів, цегли. А до автомата збоку стели прикріпити трьох металевих соколів золотистого кольору, які прагнуть в небо (як символи Святого духа, волі, Сонця, збройного миролюбності і ін.). Верхній сокіл на своєму дзьобі мав нести герб України. Але і цей варіант вже у лютому 2018 році дещо зазнав змін. Тоді його макет показали волонтерам, бійцям АТО та родинам загиблих бійців. Однак і цей варіант більшість не влаштував.