В Україну повернули 12-річне навчання в школі

Верховна Рада України схвалила підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян поетапно до 2023 року та ввела 12-річне навчання в школі. Про це йдеться в новому Законі «Про освіту».

За відповідний законопроект проголосували 255 депутатів. Про це розповіли в прес-службі Міністерства освіти і науки України, повідомляє радіо "Самара".

Передбачено, що органи влади створять умови для здобуття освіти о собами з вадами фізичного та розумового розвитку. При необхідності з'являтимуться інклюзивні групи і класи.

Найбільше новий Закон потрібен для впровадження масштабної реформи середньої освіти «Нова українська школа», наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Так, відповідно до сучасних тенденцій у Європі та світі, законопроект передбачає три форми здобуття освіти: формальну (офіційне підвищення рівня освіти), неформальну (підвищення рівня поза офіційною системою підвищення кваліфікації – тренінги, гуртки, курси) та інформальну (самоосвіта).

Закон також стимулюватиме педагогів оволодівати новими методиками навчання через зовнішню незалежну сертифікацію. Вчителі, що її пройшли, отримають додаткову надбавку до заробітної плати – 20%.

Місцеві органи влади позбавляться права контролювати освітній процес, у їхніх повноваженнях залишиться виключно створення відповідного освітнього середовища. При цьому на базі Державної інспекції навчальних закладів буде створено незалежний орган – Агентство забезпечення якості освіти, до повноважень якого належатимуть питання акредитації освітніх закладів (крім вищої освіти). Регіональні підрозділи Агентства, що будуть абсолютно незалежними, забезпечуватимуть фахове інспектування закладів освіти.