Щороку понад 800 000 людей вмирають від самогубства, а спроб здійснити суїцид в 25 разів більше. Середній показник самогубств по Україні становить 20 випадків на 100 тис. населення. В Павлограді у 2016 році було скоєно 22 суїциди (24,5 на 100 тис.), а за перше півріччя 2017 - 14 завершених і 5 незавершених самогубств.
Про це повідомляє міський Наталя Володимирівна психіатр Гамій
10 вересня - Всесвітній день запобігання самогубствам. Він був вперше визнаний у 2003 році в якості ініціативи Міжнародної асоціації по запобіганню самогубствам і схвалений Всесвітньою організацією охорони здоров'я. У 2017 році він відзначається вже в 15-й раз та знаменує тему: «Витратьте хвилинку - змініть життя».
Щороку понад 800 000 людей вмирають від самогубства, а спроб здійснити суїцид в 25 разів більше.
За цими статистичними даними стоять окремі історії тих, хто з різних причин сумнівався у цінності свого власного життя.
Кожен з цих людей є частиною суспільства. Деякі з них мають сім'ю, друзів, колег по роботі або шкільних товаришів, а інші – ізолюють себе від оточуючих. Незалежно від обставин, громада відіграє важливу роль в підтримці вразливих груп.
«Як члени суспільства, ми несемо відповідальність за тих, хто, можливо, потребує нашої підтримки. Заохотити людину розповісти свою історію, неупереджено вислухати, підтримати добрим словом - це те, що може врятувати їй життя. Життя дорогоцінне, а іноді й крихке. Витративши хвилинку, щоб допомогти комусь, зовсім незнайомій, або близькій людині, ви можете змінити хід не тільки чужого, а і свого життя», - розповіла Наталя Володимирівна.
Люди, які пережили спробу самогубства, розповідають, що важливу роль для них відіграли слова і дії інших. Вони говорили про те, що не могли знайти альтернативи, окрім як покінчити з життям, а також про дні, години і хвилини, які привели до цього. Нерідко самогубці не хочуть вмирати та бажають, щоб хтось втрутився і зупинив їх. Активно шукають когось, хто відчував би їх відчай і питав їх, чи все в порядку. Іноді навіть укладають пакт з собою - якщо хтось зацікавиться їх станом, то вони дозволять втрутитися. Але, на жаль, найчастіше ніхто ні про що не питає.
Люди часто не бажають втручатися у чужі справи, навіть якщо дуже стурбовані. Існує багато причин для такої поведінки - не в останню чергу, їх лякає відповідальність за неправильно підібрані слова. Однак важливо пам'ятати, що немає твердої і швидкої формули. Ті, хто пережили епізод тяжкого суїцидального мислення, говорять, що вони не шукали конкретних порад, але співчуття від інших допомогло їм переосмислити свої дії і направити сили на подолання кризи.
Якщо Вам здається, що Ви не можете самостійно подолати складну життєву ситуацію, звертайтесь до фахівців.
Медико-соціальна та психологічна допомога надається за адресою: м. Павлоград, вул. Соборна, 115, каб. 301, щодня з 13:00 до 19:00, окрім суботи та неділі. Домовитись про зустріч можна за тел.: +38050585-20-22.
А отримати консультацію лікаря можна у психоневрологічному диспансерному відділенні міської лікарні №1 (вул. Шевченка, 63) та за тел.6-00-60.