Павлоградські журналісти вийшли на акцію протесту

У день свого професійного свята павлоградські журналісти вийшли на акцію протесту проти обмежень у доступі до публічної інформації та на підтримку своїх колег, які зазнають певних утисків від місцевих посадовців .

Приводом для мітингу став останній випадок з редакторкою одного з інтернет-видан ь Тетяною Вербою , який трапився 18 квітня в міській загальноосвітній школі №19.

Ось, що з цього приводу написала в мережі Фейсбук сама журналістка: " Справа в тому, що 18 квітня там обговорювалась тема з приводу святкування у школі 23 лютого. У соцмережах Володимир Бугайов викладав суть конфлікту. Тепер зібрали з цього приводу засідання. Запросили Бугайова, були батьки, директор школи, вчителі, начальник відділу освіти, методист відділу освіти, депутати міської ради, активісти. А от щодо журналіста, то І. Дем'яненко (керівниця міського відділу освіти – авт.) висловилась, що вона особисто проти, але , мовляв , нехай вирішують батьки , і поставили на голосування. Ну , батьки, звичайно , проголосували протии , і мене виставили. Мої доводи, що це комунальний заклад і що я маю право , не допомогли. І чи повинна я у цьому випадку запитувати у когось дозволу? І що , тепер журналістів можна отак виставляти із будь-якого комунального закладу? "

За словами Тетяни Верби, члени міської організації Національної Спілки Журналістів України отримали листа-відповідь від начальника міськво та інших посадовців. Тетяна Верба розповіла, що чиновники фактично виправдали усунення журналістки з батьківських зборів на тій підставі, що, вона, мовляв, стане свідком конфідеційної інформації, а її присутність може означати втручання в приватне життя декого з присутніх. Втім, Т. Верба переконана, що це відписка.

Акція на підтримку Тетяни Верби розпочалася о 10.30 біля пам ` ятника Тарасові Шевченку. Вона зібрала журналістів кількох павлоградських видань. За ходом мітингу спостерігав представник поліції. Представники ЗМІ вказували на неприпустимість порушень професійних прав журналістів, зокрема, щодо доступу до публічної інформації, та нагадали чиновникам про кримінальну відповідальність за перешкоджання журналістській діяльності.

По завершенню акції її учасники звернулися з відповідним листом до голови Національної Спілки Журналістів України Миколи Томіленка.

Послання для останнього вони помістили в пляшку, яку викинули з мосту у річку Вовчу.

Олекса Сурай, фото автора та Вадима Шальського